کد محصول : F-HM-57
وضعیت محصول : موجود
نوع محصول : معمولی
قیمت : 6,000 تومان
وزن : 20 گرم
شماره مجوز بهداشت :  

 

استفاده از برگها و میوه های این گیاه رگهای خونی را گشاد نموده و بدین واسطه به بهبود جریان خون در سرتاسر بدن کمک می نماید. هرچه رگها تنگ تر باشد خون برای جریان یافتن در آنها به فشار بالاتری نیازمند می باشد، و زالزالک به واسطه ی نقش خود در گشاد نمودن رگها، قادر است فشار خون بالا را کاهش داده و متعادل نماید.
 به طور کلی سرخ ولیک دارای خواصی مانند گشاد‌کنندگی عروق: ناشی از پروسیانیدین می‌باشد, افزایش گردش خون عروق قلب :باعث بهبود خونرسانی به عضله قلب می‌شود و تنظیم کننده فعالیت الکتریکی و در نتیجه ضربان قلب , بهبود عملکرد عضله قلب , افزایش تحمل عضله قلب به کمبود اکسیژن , افزایش برونده قلب و کاهش مقاومت عروق محیطی می باشد.
حکمای طب سنتی ایران، ولیک ( زالزالک وحشی ) را از نظر طبیعت سرد‌ و خشک می‌د‌انند‌ و از پوست د‌رخت به عنوان تب‌بر استفاد‌ه می‌کنند‌. به طور کلی، د‌م کرد‌ه گل‌های ولیک (زالزالک وحشی ) و یا گرد‌ گل خشک شده آن به مقد‌ار پنج تا هشت گرم د‌ر روز برای ضعف قلب، آنژین، ورم آئورت، اختلالات عصبی از جمله نگرانی، بی‌خوابی، سرگیجه، احساس صد‌ا د‌ر گوش و نظایر آن مفید‌ است.
از بروز نارسایی قلبی در بیمارانی که در مراحل اولیه می‌باشند و یا در معرض آن می‌باشند و از بروز اختلالات ریتم قلب جلوگیری می‌کند. با افزایش تحمل عضله قلبی به کمبود اکسیژن و بهبود خونرسانی آن موجب پیشگیری از بروز آنژین صدری و سکته قلبی می‌گردد.