کد محصول : F-HM-51
وضعیت محصول : موجود
نوع محصول : معمولی
قیمت : 16,000 تومان
وزن : 50 گرم
شماره مجوز بهداشت :  

 

 من «دانه‏ ي به» هستم و بيشتر از انواع جنگلي آن بدست مي‏آيم، لعاب من در نرم كردن سينه و درمان سرفه شهرت زياد دارد. معده را نرم مي‏كنم، بدون آن كه بعدا توليد يبوست مي‏نمايم. لعاب من گلو را نرم مي‏كند - سرفه خشك را آسان مي‏نمايد. حرارت معده و تب را تسكين مي‏دهد سوزش دهان و زبان را درمان مي‏كند و يبوست را برطرف مي‏نمايد صاحب «ذخيره» نوشته است كه به دانه با داشتن لعاب مضر معده نيست و اين خاصيت را از گوشت به در اثر هم نشيني گرفته است.

لعاب من جهت آفتاب‏زدگي و سوختن با آتش و دفع ضرر تابش آفتاب نافع است. شما كه به دريا مي‏رويد، قبلا پوست خود را با لعاب من نرم كنيد تا از آفتاب‏زدگي جلوگيري نماييد. جويدن من كندي دندان را برطرف مي‏كند. مغز من شهوت را زياد مي‏كند و موافق اعضاي تنفس است و مقدار خوراك من ده گرم و لعاب من پنجاه گرم است. لعاب من در عطرسازي مصرف مي‏شود.


* برای مصرف به دانه می‌توانید یک قاشق چای‌خوری از دانه‌های آن را کمی در آب خیس و سپس استفاده کنید.

* همچنین می‌توانید چند «دانه به» روی زبان قرار دهید و لعاب آن را ظرف چند دقیقه بمکید.

* جوشانده‌ی دانه به: 30 گرم به دانه را در یک لیتر آب جوش ریخته و آن‌قدر بجوشانید تا به صورت ژله در آید.

 

نکته: دانه‌ی به را هرگز نجوید

 

توجه داشته باشید که دانه «به» را باید فقط به طریقی که گفته شد، مصرف کرد و هرگز نباید آن را به صورت له‌شده یا خردشده، جوشاند و خورد، زیرا با این کار، موادی به نام آمیگدالین در «دانه به» تجزیه (هیدرولیز) می‌شوند و اسید سیانیوریک تولید می‌کنند که اسیدی خطرناک است. با مکیدن یا خوردن دانه به، لعاب از روی آن جدا و دانه بدون هیچ تغییری دفع می‌شود. در این صورت خطر تولید اسید سیانیوریک وجود ندارد، اسید سیانیوریک فقط با له یا خرد شدن دانه در محیط معده تولید می‌شود.